برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

نمونه شرط داوری مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق ایران ارجاع می­گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز به‌صورت قطعی و لازم‌الاجرا حل‌وفصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم‌الاجرا است.

نمونه‌های شرط میانجیگری مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

میانجیگری بدون شرط داوری:

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد یا مرتبط با آن از طریق میانجیگری توسط مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و مطابق قواعد میانجیگری ان مرکز حل و فصل خواهد شد. مدت میانجیگری از تاریخ شروع، دو ماه است و با تراضی قابل تمدید می‌باشد.

میانجیگری همراه شرط داوری:

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد یا راجع به آن ابتدا از طریق میانجیگری مطابق قواعد میانجیگری مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حل و فصل خواهد شد. مدت میانجیگری از تاریخ شروع، دو ماه است و با تراضی قابل تمدید می‌باشد.

طرفین ضمن همین توافق  و به عنوان موافقتنامه مستقل از قرارداد اصلی، تراضی و توافق نمودند که اختلافات و دعاوی ناشی از قرارداد یا راجع به با آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای قرارداد  که ظرف مدت مقرر  از طریق میانجیگری حل و فصل نشود، نهایتاً به داوری توسط مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران ارجاع و مطابق قواعد و آئین داوری همان مرکز حل و فصل می‌شود. رای داوری قطعی و لازم الاجرا می‌باشد.

راه‌های دسترسی :

۳۳۴۵۳۲۲۸ : تلفن تماس

bndarbitration@gmail.com

ادرس : بندرعباس،یادبود، بلوار پاسداران، جنب اداره کل دخانیات

بالا